Šaľa Maxi Festík sa po prvýkrát uskutočnil v roku 2015.


2015

Červík Maxi sa šalianskym deťom po prvýkrát predstavil v roku 2015. Do Šale priniesol celodenný maratón detskej zábavy a radosti. Maskot festivalu Šaľa Maxi Festík - červík Maxi a jeho kamaráti to na šalianskom futbalovom štadióne roztočili 6. júna 2015. Akcia pre deti takéhoto typu a rozsahu bola v Šali i okolitých okresoch prvou lastovičkou. Celodenný detský festival ponúkol návštevníkom pestrý program na hlavnom i vedľajšom pódiu spojený s množstvom sprievodných aktivít.

V rámci hlavného programu sa deťom predstavil šaliansky tanečný klub Jumping, MIA s Farbičkovým koncertom, obľúbená dvojica Smejko a Tanculienka, Odvážny zajko z Divadla Haaf Zuzky Haasovej aj dobrodružná výpravná show Ostrov pokladov s akrobaciami na chodúľoch.  Na svoje si prišli i tí väčší a rodičia, zaspievať prišiel rodák zo Šale, Robo Papp aj s Bystríkom.

Festival priniesol okrem programu na hlavnom pódiu aj množstvo sprievodných aktivít na vedľajšom "stejdži" alebo v Baby či Fun zóne.

Vedľajšie pódium ponúklo návštevníkom festivalu zábavný, športový aj interaktívny program. Hneď na úvod si mohli deti zatancovať Latino Fitness Dance s Kikou na čo nadviazala tanečná škola v réžii tanečníkov z TK Jumping Šaľa. šalianske deti zabavil aj dobre známy divadelný súbor Materinky s veselým interaktívnym programom.

Festík patril aj zvieratkám. Zaujímavosťou boli ukážky sokoliarov z klubu Aquila Bojnice, tí odvážnejší mali príležitosť sa s dravcami aj odfotiť. Nechýbali ani rôzne športové hry a súťaže ako pre väčších tak i tých najmenších. Bojové umenie taekwondo predviedli členovia Taekwondo Academy Slovakia. Batoľatá a ich rodičia sa mohli zabaviť na pretekoch batoliat v lezení. Program na vedľajšom "stejdži" zavŕšila Saška Vavrová a jej psíkovia z Dog Dancing Clubu Slovakia ukážkami tanca so psíkmi a animačných programom.

O zábavu bolo postarané aj vo Fun zóne a Baby zóne. Pre tých najmenších bol pripravený celodenný program v Baby Zóne, ktorý sa konal vďaka tímu súkromnej škôlky Detský svet Marie Montessori. Najmenší návštevníci podujatia sa mohli zabaviť pri rôznych "montessori" aktivitách. . O spestrenie sa postarali aj zajačiky, ktoré mohli deti nakŕmiť mrkvou. Ako občerstvenie bolo pre deti pripravené zdravé, čerstvé ovocie.

V rámci ďalších aktivít sú pre deti pripravené tvorivé dielne, atrakcie, maľovanie na tvár, lukostreľba, kreslenie na chodník či jazda na koníku. Nechýbali ani ukážky práce mestskej polície a kynológov ako i ukážky hasičského a záchranného zboru.

maxifestik2015_128_1jpg 11407187_1647674955453472_1221965998846541212_n_1jpg

maxifestik2015_052_1jpg dsc_0544_1jpg


2016

Červík Maxi sa do Šale vrátil aj v roku 2016 a priniesol so sebou ešte viac zábavy ako pri jeho prvej návšteve nášho mesta. Druhý ročník Šaľa Maxi Festíku sa konal 18. júna a okrem programu pre deti priniesol aj program pre teenagerov a rodičov.

Festival priniesol okrem bohatého programu na hlavnom pódiu aj množstvo sprievodných aktivít, zaujímavých súťaží, exkluzívnych nafukovacích atrakcií, ktoré ešte v Šali neboli, a nechýbala ani obľúbená Baby zóna pre najmenších.

V minulom roku si na festivale prišli na svoje aj väčšie deti a rodičia.

Zaspievať prišli finalisti speváckej súťaže Superstar a nechýbali atrakcie určené pre „veľkých“. Hlavný program ponúkol to najlepšie z detskej showbiznisovej scény – vystúpiť prišli Fíha Baby band, Lolo a Piškót, Dorotka z Fidorkova ako i domáci detský divadelný súbor Materinky.

V rámci ďalších aktivít boli pre deti pripravené exkluzívne nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, maľovanie obrieho obrázku, súťaž v jazde na štvorkolkách či aktivity z dielne partnerov podujatia.

Novinkou v minulom boli aj veľké preteky, Grand Prix Nanny 2016 - Súťaž v behu s kočíkom pre dievčatá do 120 cm a Grand Prix Easy Rider 2016 - Súťaž v jazde na odrážadle pre chlapcov do 120 cm, súťaž v jazde na štvorkolkách do 10 rokov a súťaž Búracie kladivo pre celé rodiny. Súťažilo sa o trofeje, medaily a hodnotné ceny.

img_6848jpg img_7338jpg img_6776jpg

img_7388jpg img_6772jpg


2017

Červík Maxi a Šaľa Maxi Festík sa vrátili do Šale aj v roku 2018. Festival určený pre najmenších priniesol so sebou ešte viac zábavy ako pri jeho prvých dvoch ročníkoch.

Hlavný program ponúkol to najlepšie z detskej showbiznisovej scény. Najväčšou hviezdou Šaľa Maxi Festíku 2017 bol bezpochyby Miro Jaroš, jeden z najobľúbenejších detských interpretov súčasnosti. Kto by nepoznal jeho hity z CD Pesničky pre (ne)poslušné deti 1 a 2. Všetky jeho detské hity si s ním spievali stovky detí všetkých vekových kategórií.

Okrem Mira Jaroša vystúpili na festíku ďalší obľúbení detskí interpreti - Lolo a Piškót, Crazy Chichi and Friends, Sranda Banda, Kúzelník Wolf, Mr. Bubble ako i domáci detský divadelný súbor Materinky.

V rámci ďalších aktivít boli pre deti pripravené nafukovacie atrakcie, atrakcia jumping, športová zóna, baby zóna pre najmenších, tvorivé dielne, rôzne hry a súťaže, zábavné putovanie, burza detských knižiek, jazda na koníku či aktivity z dielne partnerov podujatia. Novinkou v tomto roku bolo aj mobilné planetárium. V planetárnej kupole mohli deti spoznať záhady vesmíru  a  dozvedieť sa čo-to o hviezdach.


P1010286JPG P1010211JPG

P1010292JPG P1010284JPG


Viac fotografií v sekcii Galéria


2018

Červík Maxi sa do Šale vrátil aj v minulom roku. Počasie prialo a[nbsp]tak sa deti mohli vyblázniť do sýtosti. Šaľa Maxi Festík opäť ponúkol to najlepšie z detskej showbiznisovej scény . Hlavný festivalový program pozostával z[nbsp]vystúpení [nbsp]známych detských interpretov. Najväčšou hviezdou Šaľa Maxi Festíku 2018 bol Zahrajko zo Spievankova či Sníček Hugo z[nbsp]TV Rik. Okrem toho si deti užili Vílu Ellu, Kamarátov z[nbsp]Trinity, [nbsp]Mr. Bubble, Divadlo z[nbsp]klobúka či šaša Fifa s kamarátkou Vierkou.
V rámci ďalších aktivít boli pre deti pripravené nafukovacie atrakcie, 5D Kino, aquazorbing, [nbsp]streetball show, baby zóna pre najmenších, tvorivé dielne, rôzne hry a súťaže, rozprávkové putovanie, jazda na koníku, maľovanie na tvár či glitrové tetovanie.


DSC_0283jpg DSC_0683jpg

DSC_0321jpg  DSC_0710jpg