HLAVNÝ PROGRAM 

Hudobný a kultúrny program bude prebiehať na hlavnom pódiu a v jeho blízkosti.  

Časový rozpis 

13:00 ZUŠ Šaľa
13:30 Červík Maxi a jeho kamaráti
14:00 Bábkové divadlo Morgonrock: Lovec plastov 
15:30 malinyJAM 
17:00 MIRO JAROŠ
18:30 TK JUMPING

MIRO JAROŠ

Kto by nepoznal najobľúbenejšieho rodinného interpreta?  Svojimi pesničkami a videoklipmi dokážte zabaviť celé rodiny, od malých po veľkých. 
A teraz si ho môžete naživo vychutnať na Šaľa Maxi Festíku 2024. 

malinyJAM

Nad zeleným malinyščom
štyri muchy bzučia.
Skladajú si pesničky,
deti sa ich učia.

Sú to veľkí muzikanti, spievajú si, viem.
Paťo, Katka, Miňo, Kika
sú…malinyJAM.

Bábkové divadlo Morgonrock

Predstavenie: 

Lovec plastov Zero Waste

Zero Waste je mýtický bojovník, ktorý povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpadu. Vetrom ošľahaný pútnik, ktorý je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či plastom znečistený vodný tok. Proti nemu stojí skazený magnát Consumencio Consumini, na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových sáčkov, ktorého fabriky denne chrlia tóny zbytočného odpadu. Je to nerovný boj, Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že zastaviť Consumencia dokáže iba bytosť celá vyrobená z dreva. Zero sa nechá viesť zázračnou virguľou a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta – čert Kolofón.

Scenár, réžia: Peter Gärtner
Bábky a scénografia: Peter Gärtner, Lukáš Tandara

Účinkujú: Peter Gärtner, Lukáš Tandara / Sidónia Féderová
Hudba a hudobný sprievod: Radovan Hrbek


ČERVÍK MAXI A JEHO KAMARÁTI

Maskot festivalu ČERVÍK MAXI sa veľmi rád zabáva, tancuje a jaší. A má ešte radšej, keď sa s ním zabávajú aj deti. Na pomoc si prizval aj ďalších kamarátov, tučniačika, pandu či dina, s ktorými to roztočia vo veľkom štýle a deti naučia nové tance či hry. 

Tanečný klub JUMPING 

Tanečný klub Jumping pôsobí na tanečnej scéne už desaťročia a za toto obdobie vychoval množstvo tanečníkov v rôznych disciplínach. Získal množstvo ocenení na domácich aj svetových súťažiach.. Svoje umenie predvedú aj na tomto ročníku festíku .